ﺳﻪشنبه, 29 اسد 1398

محمدنذیر احمدزی نایب دوم ولسی جرگه با سفیر جدید پاکستان مقیم کابل،دیدار نمود.

در این دیدار که در مورد مشکلات موجود میان هر دو طرف بحث صورت گرفت و در باره حل این مشکلات تأکید صورت گرفت. نایب دوم ولسی جرگه گفت که پاکستان از گروه های مسلح مخالف دولت افغانستان حمایت می کند و باید این کشور این کار دست بکشد؛چرا که به نفع هر دو کشور نمی باشد.

عبدالرووف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه شورای ملی پس از چاشت امروز جمعه با زاهد نصرالله خان سفیر تازه پاکستان در امور افغانستان در منزل شان ملاقات تعارفی نمودند.

در آغاز این دیدار رئیس ولسی جرگه کشور تشریف آوری آقای زاهد نصرالله خان و هیئت همراه شان را به منزل خویش خوش آمدید گفته و رئیس ولسی جرگه توظیف سفیر جدید پاکستان را خیر مقدم گفته برایش آرزوی موفقیت نمود.

عبدالرووف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه در دفتر کار خویش با داکتر عمر زاخیلوال سفیر افغانستان مقیم پاکستان

در این دیدار روی آجندای سفر هیئت پارلمانی افغانستان به ریاست عبدالروف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه که به اساس دعوت کشور پاکستان در آینده نزدیک انجام خواهد شد، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

عبدالرؤف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه با شارژدفیر سفارت انگلستان مقیم کابل در دفتر کارش دیدار نمود.

در این دیدار،عبدالرؤف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه ضمن قدردانی از کشور بریتانیا افزود که در کنفرانس بروکسل دستاورد مهم برای افغانستان به دست آمد و بریتانیا هم در این موضوع نقش داشته است. به همین گونه شارژدفیر انگلستان از وعده های افغانستان در کنفرانس بروکسل ابراز امیدواری نمود و افزود که جامعه جهانی کار حکومت وحدت ملی را قابل قبول دانسته و افغانستان با وعده ای کمک های جامعه جهانی،دستاورد مهم را کمایی نمود.وی همچنان خواهان وضاحت در مورد تفاهمنامه صلح با حزب اسلامی گردید.

عبدالرؤف ابراهیمی رئس ولسی جرگه با سفیر جدید دنمارک مقیم کابل در دفتر کارش ملاقات کرد.

در این دیدار،سفیر جدید دانمارک در مورد کمک های نظامی و توسعوی کشورش با افغانستان صحبت نموده،افزود که دانمارک در بخش های مختلف با افغانستان همکاری نموده است و در کنفرانس بروکسل کمک های جدید خود را نیز برای افغانستان اعلام داشت.

عبدالرؤف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه با علی اکین سفیر ترکیه مقیم افغانستان دیدار کرد.

در این ملاقات که در دفتر کار رئیس ولسی جرگه انجام شد،رئیس ولسی جرگه و سفیر ترکیه در مورد اوضاع جاری کشور بحث نمودند. علاوه بر آن سفیر ترکیه در مورد سفیر رئیس ولسی جرگه به ترکیه که در آینده نزدیک صورت خواهد گرفت،معلومات مفصل ارائه نمود.

عبدالروف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه با الکساندر مانتیتسکی سفیر جمهوری فدراتیف روسیه مقیم کابل ملاقات نمود .

در این ملاقات سفیر روسیه از همکاری های اقتصادی،فرهنگی،تخنیکی و نظامی جمهوری فدراتیف روسیه برای مردم افغانستان یاد آوری نموده،بر ادامه این همکاری ها وعده سپرد.وی همچنان از حضور گسترده تروریستان در افغانستان به خصوص در سرحدات شمالی این کشور ابراز نگرانی نموده،آن را تهدید علیه کشورهای منطقه دانست. در مقابل عبدالرؤف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه ضمن ابراز امتنان از همکاری های دوستانه و بی شائبه جمهوری فدراتیف روسیه به افغانستان،گسترش و توسعه و توسعه روابط دوستانه میان هر دو کشور و ادامه همکاری ها،تأکید ورزید.

عبدالرؤف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه با سفیر سویدن مقیم کابل در دفتر کارش ملاقات کرد.

در این ملاقات رئیس ولسی جرگه از همکاری های کشور سویدن با افغانستان ابراز قدردانی نموده،دستاوردهای کنونی را تلاش مشترک کشور سویدن و جامعه جهانی عنوان کرد. در همین حال سفیر سویدن از کمک های این کشور برای ده سال آینده به ارزش یک میلیارد دالر خبر داده افزود که این کمک ها بیشتر در بخش معارف،تقویت نیروهای زنان و رشد اقتصادی افغانستان اختصاص داده خواهد شد.

عبدالرووف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه امروزبا سفیرجدید جمهوری چک درمقرشورای ملی دیدار نمود.

دراین دیدارنخست رئیس ولسی جرگه ازمناسبات نیک وروابط حسنه میان پارلمان وسفیرقبلی چک درافغانستان ،اظهارخرسندی نموده وازرابطه تاریخی خوب ونیک افغانستان با جمهوری چک یادآوری نمود.

عبدالرووف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه امروزبا سفیرجدید جمهوری چک درمقرشورای ملی دیدار نمود.

دراین دیدارنخست رئیس ولسی جرگه ازمناسبات نیک وروابط حسنه میان پارلمان وسفیرقبلی چک درافغانستان ،اظهارخرسندی نموده وازرابطه تاریخی خوب ونیک افغانستان با جمهوری چک یادآوری نمود.