ﺳﻪشنبه, 29 اسد 1398

ولسی جرگه بودجه سال مالی ۱۳۹۷ را تصویب کرد.

در جلسه ای که به ریاست محمدنذیر احمدزی نایب دوم ولسی جرگه آغاز و به ریاست عبدالرؤف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه ادامه یافت، اعضای ولسی جرگه در وقت امتیازی پیرامون موضوعات مهم و اساسی کشور بحث نمودند.

رییس ولسی جرگه، با نماینده دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد دیدار وملاقات نمود

این دیدار که در دفتر کار عبدالرووف ابراهیمی رییس ولسی جرگه شورای ملی انجام شد، محمود صیقل نماینده دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد در مورد تحولات اخیر در رویکرد کشور های جهان به رییس ولسی جرگه معلومات داد.

د ولسي جرګې رییس عبدالرووف ابراهیمي په خپل کاري دفتر کې، د پارلمان له پاره د ملګرو ملتونو د انکشافي پروګرام یا ( U.N.D.P ) له ارشد سلا کار ستیفن کوشک سره وکتل.

په دغه لیدنه کې د ولسي جرګې رییس د معلوماتي تکنالوژۍ په برخه کې د یاد پروګرام له مرستو مننه وکړه او غوښتنه یې وکړه چې په برښنا او ځینو نورو برخو کې د پارلمان د ستونزو په اوارولو کې مرسته وکړي.

عبدالرؤف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه با مشاور ارشد (UNDP) در دفتر کارش ملاقات نمود.

در این دیدار از کمک های این نهاد به خصوص در بخش های تکنالوژی ابراز قدردانی نمود و خواهان همکاری در بخش خدمات برق و سایر بخش های برای شورای ملی کشور نیز گردید.

ولسی جرگه فرمان تقنینی ریاست جمهوری را در پیوند به ایجاد شورای طبی در کشور،مورد تأیید قرار داد.

در جلسه ای که به ریاست عبدالرؤف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه برگزارگردید،اعضای ولسی جرگه در وقت امتیازی از وضعیت امنیتی و سیاسی در کشور ابراز نگرانی نمودند. شماری از اعضای مجلس از بحران سیاسی،فقر و بیکاری و عدم توجه حکومت به این موارد،انتقاد نمودند و خواهان اقدامات حکومت در حل بحران کنونی کشور شدند.

ولسی جرگه دوکتور نجیب الله خواجه عمری وزیر تحصیلات عالی را در پیوند به وضعیت پوهنتون های خصوصی در کشور،استجواب نمود.

در جلسه ای که به ریاست عبدالرؤف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه برگزار گردید،اعضای ولسی جرگه در وقت امتیازی پیرامون موضوعات مهم و اساسی کشور صحبت نمودند.

ولسی جرگه، بر اتحاد و همبستگی میان مردم افغانستان تأکید نموده،خواهان اصلاحات جدی در حکومت گردید.

در جلسه ای که به ریاست عبدالرؤف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه برگزار گردید،اعضای ولسی جرگه در وقت امتیازی پیرامون موضوعات مهم و اساسی کشور بحث نمودند.

ولسی جرگه، بر اتحاد و همبستگی میان مردم افغانستان تأکید نموده،خواهان اصلاحات جدی در حکومت گردید.

در جلسه ای که به ریاست عبدالرؤف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه برگزار گردید،اعضای ولسی جرگه در وقت امتیازی پیرامون موضوعات مهم و اساسی کشور بحث نمودند.

ولسی جرگه اکلیل حکیمی وزیر مالیه را در پیوند به بودجه سال مالی ۱۳۹۷، استجواب نمود.

در جلسه ای که به ریاست عبدالرؤف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه برگزار گردید، اعضای ولسی جرگه در وقت امتیازی پیرامون موضوعات مهم و اساسی کشور بحث نمودند.

عبدالروف ابراهیمی ریس ولسی جرگه همراه با هیئتی از ولسی جرگه که روز شبنه به منظور اشتراک در یک کنفرانس به اسلام اباد سفر کرده بودند امروز به کشور برگشتند.

این کنفرانس به مدت دو روز به منظور تروریزم و اتصال منطقوی، نقش پارلمان ها در راستای استراتیژی مشترک به منظور مبارزه علیه تروریزم، دورنمای خوشبختی از طریق اتصال منطقوی با حضور روسای پارلمان های شش کشور مهم منطقوی از جمله جمهوری اسلامی افغانستان، فدراتیف جمهوری روسیه، جمهوری ترکیه ،جمهوری خلق چین، ایران و پاکستان دراسلام آباد برگزار گردیده بود اشتراک کرده اند