ﺳﻪشنبه, 29 اسد 1398

قال الحکیم: سبحان الذی اسری بعبده لیلاَ من المسجد الحرام الی المسجدالاقصی! الایهاعلامیه

قال الحکیم: سبحان الذی اسری بعبده لیلاَ من المسجد الحرام الی المسجدالاقصی! الایه

پیام تسلیت و همدردی ولسی جرگه

با کمال تأثر و تأسف اطلاع حاصل گردید که دشمنان مردم افغانستان یکبار دیگر در ولایت پکتیا بالای مرکز تربیوی پولیس حمله کردند که منجر به شهادت قومندان توریالی عبدیانی قومندان امنیه ولایت پکتیا و شهادت و زخمی شدن ده ها تن از فرد ملکی و نظامی کشور گردید.

پیام تبریکی ولسی جرگه به مناسبت حلول عید سعید اضحی

حلول عید سعید اضحی که یاد آور خاطرۀ جاویدانۀ بنده گی حضرت ابراهیم و اسماعیل علیهم السلام در برابر خداوند یکتا می باشد، به همۀ انسان های آزاده می آموزد که در مسیر تقرب به پروردگار عالمیان از هر گونه دلبستگی ها دست شویند و هرآنچه را که خداوند حکیم و منان امر نموده است، بر پای دارند تا در زمرۀ صابران و صالحان قرار گیرند.

پیام ولسی جرگه به مناسبت فرا رسیدن سالروز خروج نیروهای اشغالگر اتحاد جماهیر شوروی وقت از افغانستان

ولسی جرگۀ شورای ملی جمهوری اسلامی افغانستان، فرا رسیدن بیست و هشتمین سالروز خروج نیروهای اشغالگر شوروی سابق را، به کافۀ ملت مسلمان،مجاهد و مردم سلحشور افغانستان تبریک و تهنیت عرض نموده، یاد و خاطرۀ جهاد ملت، برای آزادی و حفظ ارزشهای مقدس دینی، ملی و تاریخی این سر زمین را گرامی میدارد.

پیام ولسی جرگه شورای ملی جمهوری اسلامی افغانستان به مناسبت روز جهانی معلولین و معیوبین

ولسی جرگه شورای ملی جمهوری اسلامی افغانستان این روز را گرامی داشته و به همه معلولین و معیوبین به دیده قدر مینگرد و از حکومت و تمام ارگان های دولتی تقاضا می نماید تا در رفع نیازمندی های معلولین و معیوبین کشور از هیچ نوع سعی و همکاری دریغ نورزند.

پیام تسلیت ولسی جرگه شورای ملی افغانستان به مناسبت وفات احمد شاه سالم قوماندان امنیه ولسوالی ناوه ولایت هلمند

با کمال تاسف اطلاع حاصل نمودیم که محترم احمد شاه سالم قوماندان امنیه ولسوالی ناوه ولایت هلمند در اثر درگیری میان نیرو های امنیتی افغان و مخالفان مسلح دولت جام شهادت نوشید .

با ابراز تأثر و تأسف اطلاع حاصل نمودیم که کریم الله رستاقی وکیل دور هشتم ولسی جرگه داعی اجل را لبیک گفتپیام تسلیت و همدردی ولسی جرگه

با ابراز تأثر و تأسف اطلاع حاصل نمودیم که کریم الله رستاقی وکیل دور هشتم ولسی جرگه داعی اجل را لبیک گفت.

پیام ولسی جرگه به مناسبت روز معلم

رئیس ولسی جرگه ،هیئت اداری و اعضای دارالانشای ولسی جرگه تبریکات صمیمانۀ خویش را به مناسبت روز جهانی معلم برای تمام معلمین به خصوص معلمین گرامی افغانستان ابراز می دارد.

پیام تسلیت ولسی جرگه شورای ملی افغانستان

با تاسف فراوان اطلاع حاصل نمودیم که محترم رسول کارگر پدر محترم شاکرکارگر وکیل دوره پانزدهم ولسی جرگه داعی عجل را لبیک گفته و به دیار حق پیوست .

پیام تسلیت ولسی جرگه شورای ملی به مناسبت وفات محمد عظیم جلیلی عضو پیشین ستره محکمه و خسر محمد یونس قانونی معاون اول ریاست جمهوری پیشین و رئیس دور پانزده هم ولسی جرگه شورای ملی

با تاسف فراوان اطلاع حاصل کردیم که قضاوتپوه محمد عضیم جلیلی عضو پیشین ستره محکمه جمهوری اسلامی افغانستان دراثر مریضی که عاید حالشان گردیده بود داعی اجل را لبیک گفته به دیار حق پیوسته است .