ﺳﻪشنبه, 29 اسد 1398

شماری از جوانان ولایت هرات امروز با محمد نذیر احمدزی نایب دوم ولسی جرگه در دفتر کار اش دیدار و ملاقات نمودند.

این جوانان هراتی از مشکلات چون مانند تذکره تابعیت و ذکر زبان پشتو به عنوان زبان مادری در تذکره ها، عدم رسیدگی به مشکلات مهاجرین، مشکلات توزیع شهرک و سرپناه برای بیجاشده گان داخلی و خارجی، عدم دسترسی درست به مواد درسی شکایت نموده و از ولسی جرگه خواستند تا به این موارد مهم رسیدگی نمایند.

محمدنذیر احمدزی نایب دوم ولسی جرگه با حضرت الله ذکی جنرال قونسل افغانستان مقیم عربستان سعودی،در دفتر کارش دیدار نمود.

در این دیدار،جنرال قونسل افغانستان مقیم عربستان سعودی،در مورد فعالیت هایش به نایب دوم ولسی جرگه معلومات ارائه نموده،افزود که مشکلات مهاجرین افغان را در بخش های تذکره و پاسپورت مرفوع ساخته است.

محمدنذیر احمدزی نایب دوم ولسی جرگه با برخی بزرگان قومی در دفتر کارش ملاقات نمود.

در این دیدار بزرگان قومی ولایت خوست برخی مشکلات شان را با نایب دوم ولسی جرگه مطرح ساختند و از وی خواستند تا در بخش های امنیتْ معارف و صحت به مشکل آنان رسیده گی شود.

رییس ولسی جرگه، با نماینده دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد دیدار وملاقات نمود

این دیدار که در دفتر کار عبدالرووف ابراهیمی رییس ولسی جرگه شورای ملی انجام شد، محمود صیقل نماینده دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد در مورد تحولات اخیر در رویکرد کشور های جهان به رییس ولسی جرگه معلومات داد.

د ولسي جرګې رییس عبدالرووف ابراهیمي په خپل کاري دفتر کې، د پارلمان له پاره د ملګرو ملتونو د انکشافي پروګرام یا ( U.N.D.P ) له ارشد سلا کار ستیفن کوشک سره وکتل.

په دغه لیدنه کې د ولسي جرګې رییس د معلوماتي تکنالوژۍ په برخه کې د یاد پروګرام له مرستو مننه وکړه او غوښتنه یې وکړه چې په برښنا او ځینو نورو برخو کې د پارلمان د ستونزو په اوارولو کې مرسته وکړي.

شماری از اعضای ولسی جرگه با نماینده های موسسه یونیسف ملاقات نمودند.

در این دیدار اعضای ولسی جرگه در مورد مشکلات اطفال از نگاه تعلیمی و صحی،مشکلات پولیو و ازدواج زود هنگام یاد نموده،از نماینده های سازمان یونیسف خواستند تا در این بخش ها به اطفال افغانستان کمک کنند.

عبدالرؤف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه با مشاور ارشد (UNDP) در دفتر کارش ملاقات نمود.

در این دیدار از کمک های این نهاد به خصوص در بخش های تکنالوژی ابراز قدردانی نمود و خواهان همکاری در بخش خدمات برق و سایر بخش های برای شورای ملی کشور نیز گردید.

محمدنذیر احمدزی نایب دوم ولسی جرگه با نصیر احمد محزون اول نمره عمومی اکادمی نظامی دوره دهم دیدار نموده،لوح تقدیر ولسی جرگه را به وی اعطاء نمود.

نایب دوم ولسی جرگه از کوشش های علمی آقای محزون ستایش نموده،ابراز امیدواری نمود که همراه با سایر همسنگران خود،برای دفاع از کشور و خدمت به کشور خدمات صادقانه را انجام دهند.

محمدنذیر احمدزی تورن جنرال ولی محمد احمدزی قومندان قول اردوی 215 میوند را مورد تقدیر قرار داد.

در نشستی که به همین منظور در دفتر کار نایب دوم ولسی جرگه برگزار گردید،نایب دوم ولسی جرگه به پاس خدمات نیک و پاسبانی تورن جنرال ولی محمد احمدزی از نوامیس ملی کشور و شکست دشمنان،لوح تقدیر ولسی جرگه را برای وی اعطاء نمود.

عبدالقادر ځاځی وطن دوست منشی ولسی جرگه برخی ورزشکاران و مقامات دولتی را مورد تقدیر قرار داد.

منشی ولسی جرگه دستاورد اخیر ادریس ځاځی فری فایتر کشور را قابل قدر دانست. وی همچنان فعالیت های شهزاده رره سواند رئیس فدراسیون فری فایت،فرشته حسینی رئیس بخش اناث فدراسیون تکواندو و بهشتی بازی کن فتبال را قابل تحسین خواند و برای همه آنان لوح تقدیر ولسی جرگه را اعطاء نمود.